Agencja ochrony na miarę XXI wieku

Agencja ochrony na miarę XXI wieku

19 grudnia, 2021

Branża usług ochrony

Firmy ochrony osób i mienia nie kojarzyły się dotąd zbyt dobrze. Emeryci czy renciści zatrudniani na niejasnych zasadach, rosłe osiłki stojące na tzw. bramce w klubach i dyskotekach, niskie zarobki, praca 24 h na dobę przez 7 dni w tygodniu.

To stereotypy, z którymi głównie kojarzyła się branża ochroniarska. Na szczęście taki obraz to już przeszłość. Zobacz jak teraz wygląda rynek nowoczesnych usług ochroniarskich i kto z nich korzysta.

Rynek usług ochroniarskich w Polsce

Według różnych danych w Polsce jest ponad 6 tysięcy agencji ochrony. Ich liczba stale rośnie. Na samym Mazowszu funkcjonuje ponad 150 podmiotów świadczących usługi ochrony. Szacuje się, że w na terenie całego kraju w ochronie zatrudnionych jest nawet 300 tysięcy pracowników. Duże rozdrobnienie rynku i brak konsolidacji nie rzutują zbyt dobrze na jego kondycję. Mimo to na konkretnych przykładach widać, że wiele podmiotów radzi sobie w tych warunkach naprawdę dobrze.  

Wynika to z faktu, że jest duże zapotrzebowanie na usługi ochroniarskie. Żyjemy w czasach, w których bezpieczeństwo jest wartością wysoko cenioną. Kiedyś z usług branży security korzystały głównie duże korporacje oraz osoby najzamożniejsze. Obecnie klientami agencji ochrony są również mniejsze podmioty, a także osoby prywatne.

Czym zajmuje się agencja ochrony?

Zakres usług oferowanych przez agencje ochrony jest z każdym rokiem coraz szerszy. Stopniowo większe znaczenie zdobywa profesjonalne, nowoczesne zabezpieczenie techniczne nadzorowane jedynie przez człowieka.

Zakres usług agencji ochrony

Ochrona fizyczna – obejmuje ochronę osób oraz mienia w danym obiekcie oraz profesjonalne usługi recepcyjne. Stała obecność agencji ochrony, ma na celu zapobieganie wszelkim niepożądanym zjawiskom jak kradzieże, włamania, dewastacja obszarów na zewnątrz oraz zapewnienie bezpieczeństwa osobom przebywającym w obiekcie.

Zabezpieczenia techniczne – ochrona techniczna obejmuje wszelkie kwestie związane z projektowaniem, instalowaniem oraz serwisowaniem systemów ochrony i systemów alarmowych. Jednym z nich jest system kontroli dostępu – elektroniczne zabezpieczenie pozwalające kontrolować przepływ osób czy pojazdów na terenie kontrolowanego obiektu. Inne przykłady zabezpieczeń technicznych to telewizja przemysłowa, systemy sygnalizujące włamanie, domofony oraz wideofony.

Agencja ochrony – współpraca stała czy/i doraźna

Nawiązując współpracę z agencją ochrony możesz wybierać między ochroną stałą i doraźną.

Ochrona stała polega na tym, że pracownik bądź pracownicy ochrony przebywają stale w chronionym obiekcie, zarówno w godzinach pracy obiektu jak i poza nimi. To znaczy, że obiekt jest chroniony również wtedy gdy pracownicy skończyli pracę i poszli do domu.

Ochrona doraźna polega na czasowej kontroli bezpieczeństwa w obiekcie, np. pracownik ochrony pojawia się na wezwanie Klienta, lub wspólnie ustalą dni, godziny oraz częstotliwość patroli.

Duża elastyczność to ogromna wygoda dla klientów, którzy mogą wybrać rodzaj ochrony idealnie dopasowany do swoich potrzeb oraz finansowych możliwości.

Agencja ochrony – (nie) dla każdego?

Czasy gdy z usług firm ochroniarskich korzystały nieliczne podmioty odeszły już w zapomnienie. Dziś z agencjami ochrony współpracują zarówno wielkie korporacje, jak i małe podmioty oraz klienci indywidualni. Każda z tych grup ma inne potrzeby. Oferta firm ochroniarskich jest na tyle elastyczna i szeroka, że sprosta wymaganiom każdej z nich.

Klienci biznesowi szukają głównie kompleksowych usług związanych z ochroną budynku, osób w nim pracujących oraz jego otoczenia. Ewidencja osób wchodzących do budynku, wychodzących z niego, monitoring sytuacji na poszczególnych piętrach obiektu, całodobowa ochrona mienia znajdującego się w budynku – to najczęstszy zakres współpracy na linii agencja – firma.

Klienci indywidualni to głównie właściciele mieszkający w domach wolnostojących, którzy chcą zapewnić bezpieczeństwo sobie i swoim bliskim. W tym przypadku agencja ochrony jest zatrudniana często już na etapie budowy, chociażby po to by pilnować znajdujących się tam materiałów budowlanych. Przyda się również w czasie gdy domownicy są w pracy, lub wyjeżdżają na wakacje.

Obecnie wszyscy tak bardzo potrzebujemy czuć się bezpieczni, że agencja ochrony to idealne rozwiązanie – zarówno dla firm jak i klientów prywatnych. Kluczem do sukcesu będzie znalezienie odpowiedniej firmy. Jak to zrobić?

Po czym poznać dobrą agencję ochrony?

Rozdrobnienie na rynku usług ochroniarskich może i jest korzystne z punktu widzenia klientów. Duża konkurencja = niższe ceny. Z drugiej strony nie ułatwia to wyboru. Bo jak np. mieszkaniec Warszawy ma znaleźć agencję ochrony, mając do wyboru kilkadziesiąt podmiotów? Wiele osób korzysta z najprostszego narzędzia – czyli wyszukiwarki internetowej Google. Wpisując do niego hasło np. agencja ochrony warszawa, firmy ochroniarskie szczecin otrzyma listę podmiotów świadczących usługi na terenie danego miasta. Potem musi przejrzeć ofertę wybranych agencji, skontaktować się z nimi, doprecyzować. Potrzeba na to dużo czasu, ale uwierz mi warto!

Na co zwrócić szczególną uwagę wybierając ochronę?

– czy agencja posiada koncesję wydaną przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, która potwierdza możliwość prowadzenia działalności w zakresie ochrony osób i mienia, realizowanych w formie ochrony fizycznej oraz zabezpieczenia technicznego,

– czy posiada ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej – jest to wymóg konieczny!,

– doświadczenie – warto sprawdzić ile lat firma działa na rynku, z jakimi podmiotami współpracowała. Pamiętaj, że duży nie zawsze znaczy lepszy. Choć na rynku mamy wiele ochroniarskich gigantów to warto zwrócić uwagę, również na mniejsze podmioty. Zwykle utrzymują dużo lepsze relacje ze swoimi klientami.

W dalszym etapie na pewno warto zapytać o metody pracy, sposoby i czas reagowania w określonych sytuacjach, czy znajomość nowych technologii.

Nowoczesne technologie w pracy agencji ochrony

Rozwój technologii to ogromna szansa dla branży security. Po pierwsze nowe możliwości zwiększające efektywność ochrony. Po drugie – niższe koszty, dzięki zastąpieniu pracy ludzi nowoczesnymi urządzeniami. Firma, z dużym doświadczeniem, która nie śledzi i nie wykorzystuje nowoczesnych możliwości technicznych nie będzie miała racji bytu na rynku.

Najlepsza agencja ochrony – czyli jaka?

Wiele osób odpowiedziałaby pewnie – tania i solidna. Cena to rzeczywiście jedno z ważniejszych kryteriów decydujących o wyborze agencji ochrony. Na pewno jednak nie powinno być kryterium decydującym. Warto pamiętać, że w większości przypadków cena = jakość, a bezpieczeństwo to kwestia, na której nie warto oszczędzać.

Dobra agencja ochrony to taka, która jest elastyczna i potrafi dopasować się do klienta. Brzmi banalnie, ale niestety wiele ochroniarskich korporacji często przedkłada formuły i zapisy nad oczekiwania klienta. Umiejętność słuchania klienta, wyciągnięcia wniosków i fachowe doradztwo to zdolności, które część agencji niestety zatraciło.

Co jeszcze wyróżnia dobrą agencję ochrony? Rekomendacje zadowolonych klientów. I taką rekomendację mamy dla Ciebie.

SIGN Security Polska

SIGN Security Polska to szybko rozwijająca się agencja ochrony posiadająca obecnie swoje biura w Szczecinie oraz Warszawie. Ma doświadczenie we współpracy z małymi i większymi podmiotami, a także z klientami indywidualnymi. Świadczy usługi na rzecz najbardziej wymagających klientów takich jak np. obiekty podlegające obowiązkowej ochronie, obiektów infrastruktury krytycznej. Posiada status SUFO tj. Specjalistycznej Uzbrojonej Formacji Ochronnej, dysponuje własnymi mobilnymi uzbrojonymi grupami interwencyjnymi oraz profesjonalnym centrum monitorowania alarmów.

Wybierając agencją SIGN Polska otrzymujesz gwarancję najwyższej jakości usług – co możesz sprawdzić weryfikując posiadane uprawnienia. Firma z powodzeniem wykorzystuje w swojej pracy nowoczesne technologie, ale przede wszystkim słucha swoich klientów. To właśnie relacje z nimi określa jako podstawę swojej pracy.

Agencja ochrony osób i mienia SIGN Security – Nowa definicja ochrony

Gdzie jesteśmy?

SIGN Polska – Szczecin

ul. Szafera 3/5/7
71-245 Szczecin
[biurowiec administracyjny hali widowiskowo-sportowej – wejście przy filarach]

SIGN Polska – Warszawa

ul. Jagiellońska 78
03-301 Warszawa

Kontakt mailowy

Sprawdź aktualne
rekrutacje do Sign Security

Kariera w Sign

Skorzystaj
z formularza kontaktowego

Formularz